16 березня 2011

Манчестер Сіті - Динамо (Київ): напередодні

Програвши в Києві з рахунком 2-0, "Ман Сіті" значно ускладнив собі життя, ставлячи тепер завдання героїчно подолати вдома цей дефіцит в два м’ячі. Не те щоб їм не під силу, але зробити це буде не просто. "Динамо" цього сезону не виглядає хлопчиками для биття і тут, безумовно, треба «звинувачувати» тренерський, чи то менеджерський, талант Юрія Сьоміна.

Що цікаво, впродовж багатьох років вважалося, що зимова перерва грає не на користь українським клубам, які важко прокидаються на початку весни, а суперники в цей час вже на повному ходу. Весна 2009 року показала, що справа, мабуть, була не в зимовій сплячці. Так і зараз. Тепер здається що, навпаки, втомлений фаворит "Ман Сіті" трошки пригальмовує під кінець сезону, розриваючись поміж гонитвою за чемпіонством в Прем’єр Лізі, Кубком Англії та, власне, Лігою Європи.

- Ми граємо кожні три дні починаючи з 20 січня, і також мали чотири-п'ять травм ... В останніх восьми-дев'яти матчах ми грали тринадцятьма гравцями. – розповів Роберто Манчіні в інтерв’ю ВВС після матчу з "Редінгом".

"Динамо", заперечите ви, також грає на три фронти. Та, якщо серйозно, є велика різниця поміж з'ясовуванням стосунків лише двох команд в чемпіонаті ("Динамо" та "Шахтар") та важкою і непередбачуванною цього сезону боротьбою між декількома клубами Прем'єр Ліги. Тут "Ман Сіті" не тільки мріє про чемпіонство, яке теоретично ще можливе, але й про те, аби хоч не залишитися поза межами четвірки. Щодо порівняння домашніх кубків ... Насиченність календаря Кубку Англії та рівень суперників на цій пізній стадії жодним чином не можна порівнювати з матчем "Динамо" (К) – "Арсенал" (К), який має стати прохідним для "Динамо" на шляху до фіналу.

Власне, матч проти любих сусідів "Манчестер Юнайтед" в півфіналі Кубку Англії може стати психологічним фактором, що трошки відверне увагу «блакитних» від Ліги Європи, на користь "Динамо". Не обов'язково так станеться, але цей фактор також може вплинути на загальну картину. Дарма що манчестерське дербі відбудеться в квітні, адже факт цього дербі підтвердився лише пару днів тому, коли «блакитні» манкуніанці здолали "Редінг" в чвертьфіналі. Мрії "Ман Сіті" побити своїх заклятих сусідів чи то в Кубку, чи в Прем'єр Лізі, випередити їх в таблиці, змінити «футбольну владу» в місті, набули реальних рис в останні пару років після купівлі клубу арабами. Поки що мрії ці не здійснились, але знаходяться на відстані простягнутої руки. Цього сезону "Ман Сіті" поки що не вдалося перемогти "Ман Юнайтед", й емоційні рани від нещодавньої поразки в рамках Прем'єр Ліги ще не загоїлись. На горизонті замайоріла можливість реваншу! Як би не розповідали про важливість всіх турнірів та про амбіції гравців (так, вони дійсно існують!) але ж... Чи вистачить психологічних сил налаштуватися на "Динамо", коли зовсім недалеко, на відстані 7 очок в ПЛ та «відстані» одного місяця в Кубку маячить цей червоний подражнювач?

На сьогоднішній прес-конференції Манчіні розповів, що в четвер його команда має грати в свою звичну гру. Було очевидно, що він не хвилюється за атаку й вважає, що "Сіті" цілком може подолати дефіцит в два голи, неважливо забиваючи на початку чи по ходу гри. Головне не пропустити, грати згуртовано, як команда. Манчіні наголосив на тому, що "Динамо" добре грає на контратаках. Наставник також зазначив важливість гри на своєму полі за підтримки власних вболівальників.

Компані, якого Манчіні «за компанію» взяв із собою на прес-конференцію, зізнався що гра "Динамо" в Києві стала сюрпризом для "Сіті":
 - Ніхто з нас не очікував, що "Динамо" така добра команда, але тепер ми знаєм, що нас очікує. Завтра сюрпризів не буде.

Обидва, і Манчіні, і Компані виглядали чи то серйозними і сконцентрованими, чи то пригніченими, але радості, оптимізму й завзяття їхні обличчя не випромінювали. Ну, радості після поразки 2-0 то зрозуміло, а як щодо оптимізму? Непоганий знак для динамівців, але недооцінювати манкуніанців також не можна.

Що стосується фанів "Ман Сіті", як завжди думки в народу різняться, та узагальнюючи можна говорити про те, що виграти хочеться все, але якщо й обирати поміж турнірами, найменшою втратою вважається виліт з Ліги Європи. Найбільшою – виліт з четвірки. Найбільші й найреалістичніші сподівання тепер на Кубок Англії. 

2 коментарі:

  1. Чудова стаття! Як можна сконтактувати з автором? Я пишу дисертацію на тему футбольної термінології в різних мовах, перекладач, лінгвіст, редактор на тв. Видав словник футбольних термінів на 6 мовах. Мейл - michel3009@meta.ua
    з повагою, Михайло

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую за відгук, Михайло. Я надіслала вам відповідь на імейл.

    ВідповістиВидалити